Výsledky

Výsledky 2023

Dne 16. 9. 2023 proběhl historicky 11. ročník Havlíčkobrodského půlmaratonu opět se skvělými výkony. Mezi muži zvítězil v absolutním pořadí brněnský sympaťák David Kaláb, kterému dnes očividně přineslo číslo 10 štěstí. Se startovním číslem 1010 si ve skvělém čase 1:10:53 doběhl pro TRAŤOVÝ REKORD

Na druhém a třetím místě si to rozdali parťáci z Korela Sports Teamu Jakub Exner a David Vaněk. Zkušenější Jakub nakonec finišoval v čase 1:16:27 a porazil Davida přesně o 20 sekund (1:16:47)

V ženách jsme marně vyhlíželi obhájkyni loňského prvenství, která bohužel nedorazila. A tak byly karty otevřené. Nejlépe si s tratí poradila bývalá česká reprezentantka Helena Pechová (1:30:44) z TJ Nové Město na Moravě. Druhá Lucie Černá si svoje místo z přehledem pohlídala (1:33:13). A na stupních vítězů je doprovodila Kateřina Lojková (1:37:27) ze Žďáru nad Sázavou.

Celkem se na trať půlmaratonu vydalo 147 závodníků.

Mistrem Kraje Vysočina v půlmaratónu se stal druhý v celkovém pořadí Jakub Exner. (1:16:27)

Velkou cenu Unitop získal David Dvořáček ze Sportovního klubu Policie v čase 1:44:19.

• Výsledky dle kategorií najdete také na webu Atletika UNI.

Výsledky 2022

Počasí na půlmaraton bylo řekněme ideální. A pro celkové vítězství si doběhl Jaromír Hradecký (1:11:44), který tímto časem a svým výkonem zaběhl NOVÝ TRAŤOVÝ REKORD. Na druhém a třetím místě ve výborném čase pak skončil Pavel Tvrdík (1:12:17) a David Vaněk (1:13:01) z klubu Swoboda Pteam Jihlava. V ženách se nejvíce dařilo ukrajinské vytrvalkyni Svitlaně Ilchenko (1:30:01), kdy těsně porazila stříbrnou Anetu Kotounovou z týmu DC (1:30:08). Bronzový stupínek pro sebe nakonec vybojovala Simona Tůmová (1:30:25), členka týmu ENERGY Team Bolotice. Celkem se půlmaratonu zúčastnilo 177 závodníků.

Mistrovství Kraje Vysočina v půlmaratónu ovládl nestárnoucí Leoš Pelouch z SK Chotěboř v čase (1:15:02), za ním skončili domácí borci z TJ Jiskra Havlíčkův Brod druhý Vratislav Libáňský a třetí Petr Šorf.

Mistrovství republiky UNITOP ovládl Jan Krajcigr z Havlíčkova Brodu ve výborném čase (1:18:59).

Výsledky 2021

Výsledky Havlíčkobrodského půlmaratonu 2021 najdete zde (PDF).

Výsledky dle kategorií ke stažení (XLS) nebo na webu Atletika UNI.

Pro celkové vítězství si doběhl Jan Kohut z týmu Fénix Sport Blansko (1:12:02), který svým časem zároveň stanovil nový traťový rekord. Na druhém a třetím místě pak skončili "Běžci Vysočiny" Jakub Exner (1:13:09) a David Vaněk (1:15:05) z klubu Swoboda Pteam Jihlava. V ženách se nejvíce dařilo čáslavské vytrvalkyni Janě Pilařové (1:23:57), která za sebou nechala své kolegyně doslova o parník. Stříbrná Denisa Kozáková (1:35:33) z Hvězdy Pardubice za ní totiž zaostala o více než 11 a půl minuty. Bronzový stupínek pro sebe nakonec vybojovala Zuzana Ernestová (1:38:16), členka týmu SK DOLAR. Celkem se půlmaratonu zúčastnilo 176 závodníků v půlmaratonu, 133 dětí, 64 lidový běh a 30 štafet.

Výsledky 2020

Výsledky 8. ročníku Havlíčkobrodského půlmaratonu najde zde.

Výsledky 2019

Na půlmaratonské trati zvítězil v mužích Leoš Pelouch (01:15:15) z Chotěboře, v ženské kategorii Evgeniia Zhgir (01:30:59) z Havlíčkova Brodu. Na trati 10 km zvítězil David Vaněk (00:35:43) a v ženách neuvěřitelná Lada Nováková (00:36:15) z Brna. Půlmaratonu se zúčastnilo 122 běžců, na desítce 77 závodníků.

Výsledky 2018

Na půlmaratonské trati zvítězil v mužích Dalibor Bartoš (01:19:09) z Jablonce, v ženské kategorii Iva Součková (01:40:01) z Havlíčkova Brodu. Na trati 10 km zvítězil Jan Krajcigr (00:37:13) z Havlíčkova Brodu a v ženách Kristýna Váchová (00:44:00) z Humpolce. Půlmaratonu se zúčastnilo 98 běžců, na desítce 56 závodníků.

Výsledky 2017

V mužích zvítězil Leoš Pelouch (01:13:52) a v ženské kategorii Kristýna Dvořáková (01:22:01). Závod 2členných štafet vyhrál tým DoubleP (01:24:55). V závodu 4členných štafet pak první příčku obsadil tým HB team (01:21:17). V kategorii Firemních štafet získal první místo tým SK Policie (1:31:46). Celkem se všech závodů zúčastnilo 727 běžců. Hlavního závodu se zúčastnilo 266 jednotlivců (222 mužů, 44 žen), vedlejších štafetových závodů 288 závodníků v 88 týmech a dětských závodů 173 dětí.

Výsledky 2016

V mužích zvítězil Jan Kohut (01:13:52) a v ženské kategorii Hana Homolková (01:24:49). Závod 2členných štafet vyhrál tým Můj brácha má prima bráchu (01:27:43). V závodu 4členných štafet pak první příčku obsadil tým CATUS (01:20:41). V letos nové kategorii Firemních štafet získal první místo tým TECHNOCON – IMBUSÁCI (1:36:38). Celkem se všech závodů zúčastnilo 736 běžců. Hlavního závodu se zúčastnilo 303 jednotlivců (238 mužů, 65 žen), vedlejších štafetových závodů 300 závodníků v 97 týmech a dětských závodů 133 dětí.

Výsledky 2015

V mužích zvítězil Jiří Brychta (01:14:01) a v ženské kategorii Kateřina Zvolánková (01:38:22). Závod 2členných štafet vyhrál tým Hrma (01:34:14). V závodu 4členných štafet pak první příčku obsadil tým FAMP Team (01:31:36). Celkem se všech závodů zúčastnilo 498 běžců. Hlavního závodu se zúčastnilo 223 jednotlivců (193 mužů, 30 žen), vedlejších štafetových závodů 182 závodníků v 61 týmech a dětských závodů 93 dětí.

Výsledky 2014

V mužích zvítězil Jiří Čivrný (01:15:48) a v ženské kategorii Marcela Joglová (1:28:10). Závod štafet vyhrál tým MST Jihlava (01:20:36). Celkem se všech závodů zúčastnilo 383 běžců. Hlavního závodu se zúčastnilo 186 jednotlivců (147 mužů, 39 žen), vedlejších štafetových závodů 136 závodníků v 48 týmech a dětských závodů 61 dětí.

Výsledky 2013

V mužích zvítězil Jan Vidim (01:40:47) a v ženské kategorii Lucie Škachová (01:48:52). Závod štafet vyhrál tým Projekt Manažeři (01:40:13). Celkem se všech závodů zúčastnilo 45 běžců. Hlavního závodu se zúčastnilo 13 jednotlivců (8 mužů, 5 žen), vedlejších štafetových závodů 32 závodníků v 10 týmech.